Jak si jinak prodloužit léto než relaxací v zimní zahradě?

Zimní zahrada je právem označována za oázu klidu. Není nic příjemnějšího než za hustého sněžení či prudkého deště sedět ve vyhřáté pohodlné zahradě.

K čemu slouží?

Forma zimní zahrady může být teplá nebo studená, čili vytápěná oproti té bez zdroje tepla. Záleží na tom, k čemu budete zahradu hlavně využívat. Bude sloužit z větší části k pěstování rostlin, stane se z ní sportovní místnost či to bude společenský prostor pro setkávání s přáteli a s rodinou?

Uspořte provozní náklady

To se vám podaří, pokud si vyberete tzv. studenou variantu. K jejímu vybudování není nutná izolace, proto je studená zimní zahrada méně nákladná. Využijete ji převážně v teplých letních měsících, v zimě může sloužit pro zazimování rostlin.

Celoroční provoz

Tepelně izolovaná zimní zahrada vám nabízí obytný prostor po celý rok. Díky ní se vám automaticky rozšíří počet užitných metrů vaší domácnosti. Toto elegantní spojení interiéru s exteriérem vypadá velmi luxusně.

Umístění je nutné zvážit

Zdá se logické, že zimní zahrada bude automaticky přistavena k rodinnému domu. Pokud vlastníte byt s terasou, není žádný problém postavit zahradu i na ní. Při konstrukci je třeba vycházet ze směru slunečního záření. To by mělo ideálně dopadat na střechu zimní zahrady.

Jaké se používají materiály?

Nejpoužívanějšími materiály tvořícími konstrukci jsou hliník, dřevo nebo plast. Výplň může tvořit izolační dvojsklo, které dle vaší volby bude dále plnit bezpečnostní, protihlukovou, protisluneční nebo dekorativní funkci.

Nekonečná variabilita

Při navrhování zimní zahrady se nemusíte bát být kreativní. Barvu konstrukce je možné přizpůsobit fasádě domu, můžete zvolit tichý posuv dveří, důmyslné odvětrávání, bezpečnostní pojistky a uzamykání. Samotná montáž bývá zrealizována během 1-2 dnů.

Komentáře

Komentáře